budova

Na pátek dne 29. 9. 2017 vyhlašuje ředitel školy v souladu s ust. § 24 odst. 2 zák. č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, VOLNÝ DEN pro žáky SZŠ.

Mgr. Pavel Skula
ředitel školy

budova

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje:

3. kolo přijímacího řízení na vyšší odbornou školu zdravotnickou pro školní rok 2017/2018 do oborů vzdělání:

- diplomovaná všeobecná sestra
- diplomovaný farmaceutický asistent
- diplomovaný zdravotní laborant

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc Mgr. Pavel Skula jako příslušný správní orgán podle ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a podle vyhlášky č. 10/2005 Sb., o vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje kritéria 3. kola přijímacího řízení do níže uvedených oborů vzdělání pro absolventy středních škol, pro školní rok 2017/2018:

Přihláška ke studiu

 

Diplomovaná všeobecná sestra - denní studium

Kód oboru a typ studia:                    53–41–N/11 vyšší odborné vzdělání
Forma a délka studia: denní tříleté
Způsob ukončení studia: absolutorium
Charakteristika oboru:  DVS
Kritéria přijímacího řízení:  kritéria DVS

Diplomovaný farmaceutický asistent - denní studium

Kód oboru a typ studia: 53–43–N/11 vyšší odborné vzdělání
Forma a délka studia: denní tříleté
Způsob ukončení studia: absolutorium
Charakteristika oboru: DFA
Kritéria přijímacího řízení: kritéria DFA

 Diplomovaný zdravotní laborant - denní studium

Kód oboru a typ studia: 53–43–N/21 vyšší odborné vzdělání
Forma a délka studia: denní tříleté
Způsob ukončení studia: absolutorium
Charakteristika oboru: DZL
Kritéria přijímacího řízení: kritéria DZL

2. kolo přijímacího řízení na vyšší odbornou školu zdravotnickou pro školní rok 2017/2018 do oborů vzdělání:

- diplomovaný farmaceutický asistent - kombinovaná forma

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc Mgr. Pavel Skula jako příslušný správní orgán podle ustanovení zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a podle vyhlášky č. 10/2005 Sb., o vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje kritéria 2. kola přijímacího řízení do níže uvedených oborů vzdělání pro absolventy středních škol, pro školní rok 2017/2018:uvedeného oboru vzdělání pro absolventy středních škol, pro školní rok 2017/2018:

Diplomovaný farmaceutický asistent - kombinované studium

Kód oboru a typ studia: 53–43–N/11 vyšší odborné vzdělání
Forma a délka studia: kombinované  tříleté
Způsob ukončení studia: absolutorium
Charakteristika oboru: DFA
Kritéria přijímacího řízení: kritéria DFAk

Kontaktní osoba:   Petra Bušínová
  telefon: 585 704 119; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

chemieOd října bude na naší škole probíhat chemický kroužek pro zájemce z řad žáků základních škol. Tato aktivita navazuje na projekt „Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji“. Zván je každý, koho zajímá chemie, komu se chce přemýšlet a kdo si chce alespoň něco z chemie prakticky vyzkoušet. Kroužek je pro účastníky zdarma. Více informací naleznete v připojeném letáčku. Těšíme se na vás!

anglie1

Na přelomu dubna a května 2017 jsme se zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Anglie.
Začátek cesty byl dlouhý a nekonečný, cesta neutíkala. Jeli jsme celý den autobusem. Projížděli jsme Německem, Francií a Belgií. Nakonec po 24 hodinách cesty jsme dorazili do Anglie.
První den jsme byli ve starší části Londýna. Bohužel počasí nám vůbec nepřálo, a tak první den byla zima a deštivo. Navštívili jsme Big Ben, London Eye, Tower Bridge , Trafalgar Square a Westminster. Všechny tyto památky byly zajímavé a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Po celém dni chození jsme byli všichni unavení a čekali jsme na příjezd rodin.
Druhý den jsme byli v Cambridge a Duxford. V Cambridge jsme navštívili dvě univerzity. Jedna z nich byla pro všechny studenty a druhá pro studenty z lépe situovaných rodin. Po univerzitách nás prováděla jedna studentka, která na jedné z nich studovala. K večeru jsme jeli do Duxfordu, kde jsme se šli podívat do leteckého muzea.
Třetí den jsme jeli do Cantenbury a Rochester. Tady jsme navštívili velmi zajímavý Rochester Castle. Po pár hodinách jsme se přemístili do Cantenbury, kde jsme šli na prohlídku Leeds Castle. Tento hrad je obrovský, byl vybudován na mírném kopečku, díky tomu, že se okolo něj rozprostírá řeka. Hrad zahrnuje i velkou zahradu s labyrintem. Poté jsme jeli nakupovat a všichni si nesli plné tašky.
Poslední den jsme se rozloučili s rodinami a jeli na náš poslední výlet, kterým byla procházka po modernější části Londýna. Byli jsme se podívat na The Shard- Střep, má 310 metrů. Je to čtvrtá nejvyšší budova v Evropě. Také jsme šli na nultý poledník. Jednou nohou jsme stáli na západní polokouli a druhou na východní. Večer jsme došli všichni unavení do autobusu a jeli jsme domů, cesta utekla rychle a najednou jsme byli v Česku.

Na věži v Cambridge
Kristýna Benešová, Zuzka Brátelová, 2.D LA

budova

Škola zdraví pro seniory III.

Jak žít co možná nejdéle příjemně, samostatně a důstojně
AKTIVIZAČNÍ PROGRAM PRO SENIORY SE ZAMĚŘENÍM NA PÉČI O ZDRAVÍ

Začínáme 12. 9. 2017 ve 14 hod.

Nový cyklus přednášek a praktických cvičení v těchto oblastech:

  • Co dělat pro aktivní posilování paměti, paměťová cvičení.
  • Aktuální trendy v poskytování první pomoc, praktická cvičení...
  • Prevence onemocní žen v pozdním věku
  • Prevence infekčních nemocí přenášených klíšťaty.
  • Musíme se opravdu bát cukrovky?
  • Nejnovější poznatky v oblasti výživy seniorů, informace o nejčastějších problémech s výživou, vhodný postup a řešení.
  • Praktické ukázky přípravy jednoduchých pokrmů vhodných pro výživu seniorů v cvičných kuchyňkách.
  • Vliv nežádoucích faktorů na správnou funkci imunitního systému, samoléčba rostlinnými přípravky..


KDY: PODZIM 2017 (ZÁŘÍ – PROSINEC)
KDE: PÖTTINGEUM OLOMOUC
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ EMANUELA PÖTTINGA A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY OLOMOUC
Pöttingova 2, 771 00 Olomouc, tel. 585 704 114, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo olomouc small

Cyklus 8 přednášek a praktických cvičení, který je pro seniory podpořen statutárním městem Olomouc,  doplatek účastníka 50 Kč na jednotlivou lekci, drobné občerstvení v ceně.

Přihlášky zasílejte do 10. 9. 2017, popř. do 15. 9. 2017:

Přihláška ke stažení zde.

Přihláška ve formátu pdf

Přihláška ve formátu docx

Poštou, popř. osobně na adresu Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Olomouc, Pöttingova 2, 771 00 Olomouc
Nebo elektronicky na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Rozpis jednotlivých lekcí, lze se přihlásit i pouze na jednotlivé lekce.

Lekce  Program  Termín 
 1.  Co dělat pro aktivní posilování paměti, paměťová cvičení.  12.9.2017
 2. Aktuální trendy v poskytování první pomoc, praktická cvičení  26.9.2017
 3.  Prevence onemocní žen v pozdním věku.  10.10.2017
 4.

Prevence infekčních nemocí přenášených klíšťaty.

 24.10.2017
 5. Musíme se opravdu bát cukrovky?  7.11.2017
 6.

Nejnovější poznatky v oblasti výživy seniorů, informace o nejčastějších problémech s výživou, vhodný postup a řešení.

 21.11.2017
 7. Praktické ukázky přípravy jednoduchých pokrmů vhodných pro výživu seniorů v cvičných kuchyňkách.  28.11.2017
 8.

Vliv nežádoucích faktorů na správnou funkci imunitního systému, samoléčba rostlinnými přípravky..

 5.12.2017

italy

Třídy 2.B a 2.C vyrazily ve dnech 9.-18.6. na sportovní kurz do jižní Itálie do malebného městečka Marina di Camerota. Jižanská pohodová atmosféra a slunné počasí nás provázely celý týden. Hlavní náplní byly pohybové a sportovní aktivity (běh, aerobik, beachvolejbal, beachball, plavání, fitness, fresbee, badminton, fotbal aj.), ale nedílnou součástí bylo poznávání cizí země, jazyka, kultury a obyvatel. Absolvovali jsme půldenní výlet lodí podél skalnatého pobřeží s pohledem na nejkrásnější pláže Itálie z roku 2013 a 2015 a s následnou zastávkou na oblázkové pláži. Celý kurz byl velmi pozitivně hodnocen jak žáky, tak i pedagogy. Vše ale jednou končí, aby mohlo začít zase něco nového. Pěkné prázdniny všem.
Mgr. Milena Hessová Polívková

handy2

28.6. 2017 se uskutečnila pro žáky 2. ročníků školní akce „24 hodin s handicapem“. Dopoledne se zúčastnili programu organizovaného FTK UP Olomouc „Paralympijský školní den“. Odpoledne navštívili Baziliku na Svatém Kopečku, následovaly další aktivity spojené s handicapem „přístup ke sluchově postiženým“ a „simulátor stáří“. Večer je čekal táborák s opékáním kabanosu, zpěvy a hrou na hudební nástroje. V noci si připomněli historii naší školy noční hrou „Odkaz hraběte Pottinga“.

1misto 1

Tématem letošní školní fotografické soutěže žáků bylo Kouzlo okamžiku. Soutěže se zúčastnili žáci prvních a druhých ročníků se svými příspěvky. V jednotlivých třídách proběhlo třídní kolo a byly vybrány nejúspěšnější snímky. V červnu byla uspořádána z těchto snímků výstava přístupná všem studentům na chodbě školy a v následujícím hlasování žáci všech 1. a 2. ročníků vybírali nejúspěšnější snímek.
Výsledky hlasování:
1. místo Karolína Staňková, 1. C NA
2. místo Barbora Škrabalová, 1. A ZA
3. místo Sabina Gillová, 1. C NA
Akce byla sponzorovaná Nadačním fondem E. Pöttinga v Olomouci, který daroval poukázky do drogerie. A vítězné snímky si můte prohlédnout.

2misto ok3mistoOK1  

riskuj

Dne 20.6. 2017 proběhla na naší škole matematická soutěž Riskuj pro studenty 2. ročníků. Studenti si hravou formou zopakovali učivo letošního roku. Vybírali si podle obtížnosti příklady ze čtyř kategorií: planimetrie, exponenciální a logaritmické rovnice a goniometrie.
Své síly poměřili tři vybraní zástupci ze tříd 2. A ZA, 2. B ZA, 2. C ZA a 2. D AZT. Soutěž probíhala v dobré atmosféře a byla napínavá až do samého konce. První místo vybojovali studenti 2. D AZT: Pavla Dohnalová, Tereza Kamenárová a Martin Nantl. Ještě jednou gratulujeme! Vítězové, ale i ostatní zúčastnění byli za svůj výkon odměněni.

Marcela Hrušková, za PT matematiky

Go to top