praha2017

V úterý 3. října 2017 se naše třída 4. A ZA vydala společně s učitelským doprovodem poznávat krásy Prahy. Cestu z Olomouce nám zpříjemnilo občerstvení, které jsme si vychutnali ve vlaku Regio Jet. Po příjezdu do Prahy následovala cesta k našemu ubytování, kterého se zhostily studentské koleje AMU. Měli jsme tedy tu čest bydlet přímo naproti velvyslanectví USA. Cílem našeho prvního dne byl ale Pražský hrad a okolí. Nezaskočil nás ani jemný podzimní deštík, který nás doprovázel během cesty. Naše kroky směřovaly přes bezpečnostní kontrolu přímo do katedrály sv. Víta, následovala prohlídka Pražského hradu a na závěr nás okouzlila Zlatá ulička. Během dne se počasí umoudřilo a my si mohli užít krásnou cestu po Starých zámeckých schodech s výhledem na Prahu. Večer se o skvělou kulturní zábavu postaralo Divadlo v Dlouhé se svým představením Souborné dílo Williama Shakespeara ve sto dvaceti minutách. Nikdy jsme se nenasmáli v divadle tak jako tady. Náplní středečního dne byla prohlídka Vyšehradu, kde jsme zavzpomínali na významné osobnosti naší vlasti. Nechyběla ani procházka po březích Vltavy. Prohlídku Josefova s poučným a zajímavým výkladem jsme již absolvovali odpočati a posilněni obědem. Celý den zakončilo Studio Ypsilon se svou inscenací Rusalka nejen podle Dvořáka. Po divadelním zážitku nás čekala procházka večerní Prahou. Osvětlené uličky a výhled z Karlova mostu vytvořily kouzelný zážitek. Poslední den třídního výletu začal již dopoledne velmi příjemně. Na programu byla exkurze do Národního divadla, které jsme si prohlédli téměř od sklepů až po terasu. O chvíli později jsme již stáli před Národním památníkem hrdinů heydrichiády a s panem průvodcem jsme se přenesli do tehdejší doby. Domů jsme se vraceli plni zážitků a dojmů. Myslím si, že naše třída vytvořila příjemnou atmosféru. Pod vedením paní učitelky Rajnohové a Hejnarové jsme si celý výlet užili na výbornou.

budova2018

Ve školním roce 2018/2019 otevíráme následující obory vzdělání

Ve střední zdravotnické škole obory vzdělání s maturitní zkouškou:

53-41-M/01 zdravotnický asistent (praktická sestra)

53-43-M/01 laboratorní asistent

53-41-M/02 nutriční asistent

Biližší informace naleznete v záložce SZŠ, sekci Přijímací řízení SZŠ


Ve vyšší odborné škole zdravotnické obory vzdělání zakončené absolutoriem:

53-41-N/1. diplomovaná všeobecná sestra

53-41-N/2. diplomovaný zdravotnický záchranář

53-44-N/1. diplomovaný zubní technik

53-41-N/002 diplomovaná dětská sestra (pokud bude obor zařazen nařízením vlády do soustavy oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání a zapsán do rejstříku škol a školských zařízení do 1. 9. 2018)

Biližší informace naleznete v záložce VOŠz, sekci Přijímací řízení VOŠz.

budova2018

Školské rady při Střední zdravotnické škole Emanuela Pöttinga Olomouc a při Vyšší odborné škole zdravotnické Emanuela Pöttinga schválily Výroční zprávu za školní rok 2016/2018.
Výroční zprávu naleznete zde.

Dne 8. listopadu 2017 proběhly volby do Školské rady při Střední zdravotnické škole Emanuela Pöttinga Olomouc a do Školské rady při Vyšší odborné škole zdravotnické Emanuela Pöttinga Olomouc na funkční období 2018-2020.
Zápis z voleb naleznete zde.

prp

Ve dnech 11.10. a 1.11. 2017 se uskutečnila na naší škole první pomoc pro děti z MŠ Jílová. Děti si zkusily, co je být na chviličku lékařem a ošetřily za pomoci žákyň třídy 3.A ZA například popáleninu ruky, odřené koleno …
Moc se jim to líbilo.

budova nova

V souladu s § 167 a § 168 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění a v souladu s Volebním řádem školské rady vydaném Olomouckým krajem usnesením Rady Olomouckého kraje UR/13/34/2005 dne 5. května 2005, vyhlašuje ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc volby členů školské rady Střední zdravotnické školy Emanuela Pöttinga Olomouc a školské rady Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga Olomouc na funkční období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2020.

Volby se budou konat dne 8. listopadu 2017 v době od 6.30 do 18.00.

Urny a volební lístky budou k dispozici na sekretariátu školy (v době od 6.30 do 16.00) a na vrátnici u vchodu z ulice Palackého (v od 16. 00 do 18.00). 
Kandidáti za oprávněné osoby (zletilí žáci, zákonní zástupci nezletilých žáků) do školské rady Střední zdravotnické školy Emanuela Pöttinga Olomouc – zde .
Kandidáti za studenty do školské rady Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga Olomouc – zde.
Způsob možné úpravy hlasovacích lístků naleznete – zde.

Bližší podrobnosti najdete v sekci „O škole“, záložce „Školská rada“ – zde.

Třídní schůzky

Ve středu 8. 11. 2017 se v 17.00 hodin konají informační třídní schůzky rodičů s třídním učitelem.
Od 17.30 do 18.30 hodin budou probíhat konzultace s vyučujícími v jejich kabinetech.

piskw

Dne 18. 10. 2017 se naše škola opět zúčastnila turnaje PIŠQWORKY. Do soutěže se zapojili žáci 1. – 3. ročníku ze všech oborů. Pro naši třídu, 1. AZA, to byla první taková zkušenost na střední škole.
Hned na začátku hry nás pan učitel rozdělil do týmů o pěti až šesti lidech (ročníky byly mezi sebou promíchané). A potom začala ta sranda. Po napínavých soubojích, které se hrály na dvě vítězné, šestnáct zbylých studentů soutěžilo o 1. – 3. místo. Rozdělení do dvojic bylo provedeno za pomocí tzv. „pavouka“.
I přes všechny snahy soutěžících, se naše třída neumístila na vítězných místech. Ale to nejdůležitější je, že jsme si to pořádně užili, seznámili jsme se se žáky ve vyšších ročnících a získali zkušenosti do budoucna. A kdo ví, možná se příští rok umístíme.
Za soutěžící z 1. AZA
Monika Tvrdá a Sandra Veiserová

zubari

V letošním roce jsme mohli navštívit naše hlavní město Prahu. A to díky našim skvělým paním učitelkám Mgr. Markétě Hruškové a Ireně Studničkové.
V Praze jsme se zdrželi dva dny 12. - 13. 10. 2017. První den jsme se zašli podívat do Stomatologického muzea, které se nachází v budově děkanátu 1. lékařské fakulty UK. Poté jsme navštívili SZŠ a VOŠz v Praze 1. Tady jsme si prohlédli laboratoře zubních techniků a školu. Večer jsme měli rozchod, každý ho využil po svém. Někteří nakupovali, někdo se šel podívat na památky nebo jsme si jen tak sedli na Náplavku. Celý den jsme pak zakončili na Hostelu IBEX.
Druhý den ráno jsme vyrazili hned po snídani. Čekal nás totiž stomatologický veletrh tzv. PRAGODENT. Pro nás už dlouho očekávaný. Firmy totiž představí kompletní nabídku dentálního trhu pro stomatologické ordinace a laboratoře, softwarové vybavení atd. Mohli jsme si tam také zasoutěžit, přiučit se něčemu novému a tím obohatit naší profesi. Dostali jsme pár produktů, které se nám hodí do naší praxe, např. rouška, rukavice, pasty, zubní kartáčky. Všichni jsme odcházeli s plnými taškami produktů, brožurek a úsměvem na tváři.
Výlet se nám velice líbil. Tímto děkujeme našim paním učitelkám za krásný výlet a úžasné zážitky.
Za celou třídu 3.DAZT Michaela Vašutová

hazena

Dne 18.10. se konalo v hale DHK Zora Olomouc okresní kolo v házené dívek. Družstvo naší školy reprezentovaly Konečná Markéta (1.C), Miklíková Kateřina (1.D), Dušková Nikol (2.A), Suchá Valérie (2.A), Bundilová Kateřina (2.A), Koutná Michaela (2.A), Kratěnová Helena (2.B), Spurná Kateřina (2.B), Kristková Veronika (2.D), Žáková Lucie (3.C). Naše házenkářky sehrály vyrovnané zápasy s Obchodní akademií a s Čajkovského gymnáziem a skončily na 3.místě. Nejlepší střelkyní turnaje se stala Lucie Žáková. Děkujeme studentkám za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.
Milena Hessová Polívková

Go to top