budova

Škola zdraví pro seniory III.

Jak žít co možná nejdéle příjemně, samostatně a důstojně
AKTIVIZAČNÍ PROGRAM PRO SENIORY SE ZAMĚŘENÍM NA PÉČI O ZDRAVÍ

Začínáme 12. 9. 2017 ve 14 hod.

Nový cyklus přednášek a praktických cvičení v těchto oblastech:

  • Co dělat pro aktivní posilování paměti, paměťová cvičení.
  • Aktuální trendy v poskytování první pomoc, praktická cvičení...
  • Prevence onemocní žen v pozdním věku
  • Prevence infekčních nemocí přenášených klíšťaty.
  • Musíme se opravdu bát cukrovky?
  • Nejnovější poznatky v oblasti výživy seniorů, informace o nejčastějších problémech s výživou, vhodný postup a řešení.
  • Praktické ukázky přípravy jednoduchých pokrmů vhodných pro výživu seniorů v cvičných kuchyňkách.
  • Vliv nežádoucích faktorů na správnou funkci imunitního systému, samoléčba rostlinnými přípravky..


KDY: PODZIM 2017 (ZÁŘÍ – PROSINEC)
KDE: PÖTTINGEUM OLOMOUC
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ EMANUELA PÖTTINGA A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY OLOMOUC
Pöttingova 2, 771 00 Olomouc, tel. 585 704 114, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo olomouc small

Cyklus 8 přednášek a praktických cvičení, který je pro seniory podpořen statutárním městem Olomouc,  doplatek účastníka 50 Kč na jednotlivou lekci, drobné občerstvení v ceně.

Přihlášky zasílejte do 1. 9. 2017:

Přihláška ke stažení zde.

Přihláška ve formátu pdf

Přihláška ve formátu docx

Poštou, popř. osobně na adresu Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Olomouc, Pöttingova 2, 771 00 Olomouc
Nebo elektronicky na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Rozpis jednotlivých lekcí

Lekce  Program  Termín 
 1.  Co dělat pro aktivní posilování paměti, paměťová cvičení.  12.9.2017
 2. Aktuální trendy v poskytování první pomoc, praktická cvičení  26.9.2017
 3.  Prevence onemocní žen v pozdním věku.  10.10.2017
 4.

Prevence infekčních nemocí přenášených klíšťaty.

 24.10.2017
 5. Musíme se opravdu bát cukrovky?  7.11.2017
 6.

Nejnovější poznatky v oblasti výživy seniorů, informace o nejčastějších problémech s výživou, vhodný postup a řešení.

 21.11.2017
 7. Praktické ukázky přípravy jednoduchých pokrmů vhodných pro výživu seniorů v cvičných kuchyňkách.  28.11.2017
 8.

Vliv nežádoucích faktorů na správnou funkci imunitního systému, samoléčba rostlinnými přípravky..

 5.12.2017

italy

Třídy 2.B a 2.C vyrazily ve dnech 9.-18.6. na sportovní kurz do jižní Itálie do malebného městečka Marina di Camerota. Jižanská pohodová atmosféra a slunné počasí nás provázely celý týden. Hlavní náplní byly pohybové a sportovní aktivity (běh, aerobik, beachvolejbal, beachball, plavání, fitness, fresbee, badminton, fotbal aj.), ale nedílnou součástí bylo poznávání cizí země, jazyka, kultury a obyvatel. Absolvovali jsme půldenní výlet lodí podél skalnatého pobřeží s pohledem na nejkrásnější pláže Itálie z roku 2013 a 2015 a s následnou zastávkou na oblázkové pláži. Celý kurz byl velmi pozitivně hodnocen jak žáky, tak i pedagogy. Vše ale jednou končí, aby mohlo začít zase něco nového. Pěkné prázdniny všem.
Mgr. Milena Hessová Polívková

handy2

28.6. 2017 se uskutečnila pro žáky 2. ročníků školní akce „24 hodin s handicapem“. Dopoledne se zúčastnili programu organizovaného FTK UP Olomouc „Paralympijský školní den“. Odpoledne navštívili Baziliku na Svatém Kopečku, následovaly další aktivity spojené s handicapem „přístup ke sluchově postiženým“ a „simulátor stáří“. Večer je čekal táborák s opékáním kabanosu, zpěvy a hrou na hudební nástroje. V noci si připomněli historii naší školy noční hrou „Odkaz hraběte Pottinga“.

1misto 1

Tématem letošní školní fotografické soutěže žáků bylo Kouzlo okamžiku. Soutěže se zúčastnili žáci prvních a druhých ročníků se svými příspěvky. V jednotlivých třídách proběhlo třídní kolo a byly vybrány nejúspěšnější snímky. V červnu byla uspořádána z těchto snímků výstava přístupná všem studentům na chodbě školy a v následujícím hlasování žáci všech 1. a 2. ročníků vybírali nejúspěšnější snímek.
Výsledky hlasování:
1. místo Karolína Staňková, 1. C NA
2. místo Barbora Škrabalová, 1. A ZA
3. místo Sabina Gillová, 1. C NA
Akce byla sponzorovaná Nadačním fondem E. Pöttinga v Olomouci, který daroval poukázky do drogerie. A vítězné snímky si můte prohlédnout.

2misto ok3mistoOK1  

riskuj

Dne 20.6. 2017 proběhla na naší škole matematická soutěž Riskuj pro studenty 2. ročníků. Studenti si hravou formou zopakovali učivo letošního roku. Vybírali si podle obtížnosti příklady ze čtyř kategorií: planimetrie, exponenciální a logaritmické rovnice a goniometrie.
Své síly poměřili tři vybraní zástupci ze tříd 2. A ZA, 2. B ZA, 2. C ZA a 2. D AZT. Soutěž probíhala v dobré atmosféře a byla napínavá až do samého konce. První místo vybojovali studenti 2. D AZT: Pavla Dohnalová, Tereza Kamenárová a Martin Nantl. Ještě jednou gratulujeme! Vítězové, ale i ostatní zúčastnění byli za svůj výkon odměněni.

Marcela Hrušková, za PT matematiky

nemci

Na pražském Goethe Institutu se 21.6.2017 konalo setkání vítězů oblastních kol v soutěži „Bücherwurm“. Naši školu vzorně reprezentoval žák 2.D AZ Martin Nantl. Všichni účastníci měli možnost nahlédnout do zákulisí této instituce a následovala soutěž „Rallye durchs Goethe-Institut mit der Goethe-Burg“. Martin se svým družstvem obsadil 1.místo a obdržel drobné dárky. Poté byla prohlídka místní rozsáhlé knihovny a rozloučení.
Děkuji Martinovi za jeho snahu, píli a odhodlání a doufám, že i příští rok se najdou další neméně talentovaní žáci, kteří budou reprezentovat školu na celorepublikové úrovni.
Mgr. Milena Hessová Polívková

dental
Studentky druhého ročníku oborů Asistent zubního technika a Zdravotnického asistenta si pro klienty nachystaly zajímavý program.
Po uvítání byli klienti rozděleni do tří skupin. Skupiny se následně střídaly u třech různých aktivit: Dentální hygiena, První pomoc a základy ošetřovatelství.
Na stanovišti s dentální hygienou se klienti dozvěděli, jakým způsobem pečovat o chrup a jak správně provádět ústní hygienu. Součástí bylo i praktické procvičování čištění zubů. Domů si odnesli připravenou brožuru s návodem.
Na stanovišti První pomoci trénovali klienti po názorné ukázce obvazovou techniku a v rámci základů ošetřovatelství si mohli vyzkoušet hygienu u dětí, jejich přenášení a úpravu nemocničních lůžek.
Klienti se moc těšili na naši školu a již dopředu si připravili spoustu zajímavých otázek. I z našeho pohledu byla práce s těmito klienty velkým přínosem.
Závěrem bychom chtěly poděkovat Mgr. Lence Slezákové, Ph.D. a Mgr. Ireně Přivřelové za jejich odbornou pomoc.
Za kroužek Dentální hygieny Emma Herzogová a Pavla Dohnalová 2.DAZT

budova

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje:

Výsledky 1. kola přijímacího řízení VOŠ pro školní rok 2017/2018


Výsledková listina obor DVS
Výsledková listina obor DZL
Výsledková listina obor DFA
Výsledková listina obor DFAk
Informace pro přijaté uchazeče
Informace pro nepřijaté uchazeče

Vzor odvolání

Havels place

Žákyně 2.A ZA měly možnost vyzkoušet Havel´s place - v pořadí 22. lavičku Václava Havla, která byla instalována 17. června v areálu Univerzity Palackého v prostorách nádvoří Tereziánské zbrojnice. Tento projekt inspirovaný osobností a demokratickými ideály exprezidenta Václava Havla vytvořil známý architekt a designér Bořek Šípek, jeho cílem bylo vytvořit na veřejném prostranství místo k setkávání
a podpoře vzájemných dialogů – dvě kovová zahradní křesla, spojená s kulatým stolem, jehož středem prorůstá lípa, národní strom České republiky.
Olomoucká lavička V.H. tak rozšířila počet míst na světě, kde jsou lavičky instalovány – Washington D.C., Dublin, Barcelona, Philadelphia, Portland, Oxford, Haag, Tel Aviv; v ČR např. Praha, Liberec, České Budějovice, Kroměříž.

Za PT OBN, DEJ Hana Rajnohová

Go to top