anglie1

Na přelomu dubna a května 2017 jsme se zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Anglie.
Začátek cesty byl dlouhý a nekonečný, cesta neutíkala. Jeli jsme celý den autobusem. Projížděli jsme Německem, Francií a Belgií. Nakonec po 24 hodinách cesty jsme dorazili do Anglie.
První den jsme byli ve starší části Londýna. Bohužel počasí nám vůbec nepřálo, a tak první den byla zima a deštivo. Navštívili jsme Big Ben, London Eye, Tower Bridge , Trafalgar Square a Westminster. Všechny tyto památky byly zajímavé a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Po celém dni chození jsme byli všichni unavení a čekali jsme na příjezd rodin.
Druhý den jsme byli v Cambridge a Duxford. V Cambridge jsme navštívili dvě univerzity. Jedna z nich byla pro všechny studenty a druhá pro studenty z lépe situovaných rodin. Po univerzitách nás prováděla jedna studentka, která na jedné z nich studovala. K večeru jsme jeli do Duxfordu, kde jsme se šli podívat do leteckého muzea.
Třetí den jsme jeli do Cantenbury a Rochester. Tady jsme navštívili velmi zajímavý Rochester Castle. Po pár hodinách jsme se přemístili do Cantenbury, kde jsme šli na prohlídku Leeds Castle. Tento hrad je obrovský, byl vybudován na mírném kopečku, díky tomu, že se okolo něj rozprostírá řeka. Hrad zahrnuje i velkou zahradu s labyrintem. Poté jsme jeli nakupovat a všichni si nesli plné tašky.
Poslední den jsme se rozloučili s rodinami a jeli na náš poslední výlet, kterým byla procházka po modernější části Londýna. Byli jsme se podívat na The Shard- Střep, má 310 metrů. Je to čtvrtá nejvyšší budova v Evropě. Také jsme šli na nultý poledník. Jednou nohou jsme stáli na západní polokouli a druhou na východní. Večer jsme došli všichni unavení do autobusu a jeli jsme domů, cesta utekla rychle a najednou jsme byli v Česku.

Na věži v Cambridge
Kristýna Benešová, Zuzka Brátelová, 2.D LA