berlin

Martina Čalkovská / studentka 2. ročníku oboru všeobecná sestra/

Letos v létě jsem strávila svou praxi v nádherném velkoměstě Berlíně! Druhým rokem studuji obor všeobecná diplomovaná sestra a v rámci studijního programu máme vykonávat o prázdninách čtyřtýdenní praxi.

Moje škola mi poskytla nabídku spojit příjemné s užitečným a vykonávat praxi v samotném centru Berlína v rezidenci Ambiente. Jedná se o moderní rezidenci pro seniory, kde jsem byla přímo ubytovaná. Upřímně musím říct, že jsem byla opravdu spokojená. Měla jsem štěstí na velmi příjemný personál, který mi hodně pomáhal. I když začátky nebyly úplně jednoduché, určitě to stálo za to. Ve volném čase jsem hodně cestovala a objevovala krásy Berlína.

Tímto chci škole moc poděkovat za zajímavou příležitost a už teď vím, že do Německa se chci znovu určitě podívat.

Alena Pavelková / vyučující německého jazyka/

Abychom drželi krok se studenty, co se týče zahraničních výjezdů a získávání zkušeností v zahraničí, vyjíždějí i pedagogové v období letních prázdnin za dalším vzděláváním do různých destinací.

Měla jsem možnost díky stipendiu od GOETHE INSTITUTU zúčastnit se čtrnáctidenního vzdělávacího semináře BERLIN HEUTE, který se konal hlavním městě Německa.

Seminář byl zaměřen na reálie, jeho náplní bylo zpracovávání různých projektů, workshopy, kulturní vyžití, poznávání multikulturní rozmanitosti města atd. Integrace, projekty na bydlení, azyl, podpora potřebným jsou příklady projektových témat, návštěva TV studia ZDF, divadla Monbijou, interview se zástupci  organizace Kiezmütter für Mitte zabývající se integrací rodin v Berlíně, doplňovaly vzdělávání pedagogů, kteří přijeli do Berlína z celého světa za dalším vzděláním.

Možnost poznat mnoho nového a vyměnit si zkušenosti s pedagogy z Beninu, Ugandy, Venezuely, Ekvádoru, Irska, Ruska, Polska a jiných zemí je skvělou možností, jak získat přehled o školských systémech a dozvědět se spoustu zajímavostí o životě lidí, kteří zde žijí. Přidanou hodnotou semináře je samozřejmě možnost komunikace v cizím jazyce, získání nových materiálů a kontaktů, které se díky současným IT technologiím dají využít v mnoha směrech.