praha2017

V úterý 3. října 2017 se naše třída 4. A ZA vydala společně s učitelským doprovodem poznávat krásy Prahy. Cestu z Olomouce nám zpříjemnilo občerstvení, které jsme si vychutnali ve vlaku Regio Jet. Po příjezdu do Prahy následovala cesta k našemu ubytování, kterého se zhostily studentské koleje AMU. Měli jsme tedy tu čest bydlet přímo naproti velvyslanectví USA. Cílem našeho prvního dne byl ale Pražský hrad a okolí. Nezaskočil nás ani jemný podzimní deštík, který nás doprovázel během cesty. Naše kroky směřovaly přes bezpečnostní kontrolu přímo do katedrály sv. Víta, následovala prohlídka Pražského hradu a na závěr nás okouzlila Zlatá ulička. Během dne se počasí umoudřilo a my si mohli užít krásnou cestu po Starých zámeckých schodech s výhledem na Prahu. Večer se o skvělou kulturní zábavu postaralo Divadlo v Dlouhé se svým představením Souborné dílo Williama Shakespeara ve sto dvaceti minutách. Nikdy jsme se nenasmáli v divadle tak jako tady. Náplní středečního dne byla prohlídka Vyšehradu, kde jsme zavzpomínali na významné osobnosti naší vlasti. Nechyběla ani procházka po březích Vltavy. Prohlídku Josefova s poučným a zajímavým výkladem jsme již absolvovali odpočati a posilněni obědem. Celý den zakončilo Studio Ypsilon se svou inscenací Rusalka nejen podle Dvořáka. Po divadelním zážitku nás čekala procházka večerní Prahou. Osvětlené uličky a výhled z Karlova mostu vytvořily kouzelný zážitek. Poslední den třídního výletu začal již dopoledne velmi příjemně. Na programu byla exkurze do Národního divadla, které jsme si prohlédli téměř od sklepů až po terasu. O chvíli později jsme již stáli před Národním památníkem hrdinů heydrichiády a s panem průvodcem jsme se přenesli do tehdejší doby. Domů jsme se vraceli plni zážitků a dojmů. Myslím si, že naše třída vytvořila příjemnou atmosféru. Pod vedením paní učitelky Rajnohové a Hejnarové jsme si celý výlet užili na výbornou.

Go to top