dental1

V pátek 10. 11. 2017 se studentky z 3. ročníku Michaela Vašutová a Tereza Kamenárová zúčastnily 8. mezinárodní stomatologické konference, která se konala na TÚ FN a UP v Olomouci. Konference s názvem “Víme, jak na zubní kaz“. Tady jsme si vyslechly přednášející z řad lékařů, dentálních hygienistek, sester či firem. I my jsme měly možnost ukázat publiku svou celoroční práci SOČ s názvem “Srovnání dentální hygieny u dětí a seniorů“. Za to jsme sklidily v posluchárně dobrý ohlas, a to nás náramně potěšilo.
Ve spojení s konferencí probíhala v Šantovce akce „Den zdravých zubů“. Také tady pomáhala skupina našich studentů. Tato aktivita byla určena pro širokou veřejnost. Mohli jste navštívit např. simulovanou ordinaci se zubním lékařem a dentální hygienistkou nebo poradny zubního lékaře, lékaře ortodontisty a dentální hygienistky. Zájemci se dozvěděli spoustu zajímavých informací ohledně zdravé výživy. Celkově byl celý den úžasný.
Velké díky patří hlavně naší paní učitelce Lence Slezákové, za všechno, co pro nás dělá. A jenom díky ní můžeme chodit na takové akce.
Kroužek dentální hygieny SZŠ Olomouc
3. D AZT Michaela Vašutová