Certifikaty

Ve dnech 22.11. až 28.11. se naše studentky druhých a třetích ročníků s doprovodem svých učitelek Boháčikové a Dvorské vydaly v rámci projektu Patern of Longevity až do daleké Sicílie reprezentovat naší školu. Dříve, než jsme ale odjely, jsme musely odvést spoustu přípravné práce, a tak jsme se scházely každý pátek odpoledne po vyučování. Musely jsme sebou totiž přivést prezentaci o výsledkách z dotazníků ohledně zdravé výživy vyplněné studenty druhých a třetích ročníků a reprezentační video o naší škole.
22. listopadu ráno jsme vyjížděly z Prahy. Do Nicosie jsme dorazily až zhruba o půlnoci. V hotelu, kde byly ubytované paní učitelky, si nás vyzvedli naši hostující studenti. Druhý den jsme představovaly naší prezentaci a pak následovala ochutnávka místního ovoce – opuncií a prohlídka města. Večer jsme se postupně začaly seznamovat se studenty. S italskými, tak i s polskými, kteří tam byli na „návštěvě“ stejně jako my. V dalších dnech jsme navštívily město Palermo a jeho nádherné památky, místní pekárnu a malý obchod, kde pán vyráběl čerstvé těstoviny přímo před našimi zraky nebo továrnu na olivový olej či mozzarellu. Byly součástí velké ochutnávky národních jídel Sicilanů. Absolvovaly jsme i přednášku odbornice o tom, jak bychom se měli správně stravovat. Celý projekt je totiž zaměřený na zdravou výživu.
Měly jsme možnost si aktivně procvičovat angličtinu, protože jsme byly ubytovány přímo u studentů, takže jsme anglicky musely mluvit, krátce řečeno, v jednom kuse. Po tomto nabytém a velice náročném týdnu však nastal čas na odlet domů. Při loučení s našimi hostujícími studenty ovšem ukápla nejedna slza. Všechny se moc těšíme, až naši italští přátelé zase přijedou na návštěvu k nám.
Za celý náš tým bych chtěla poděkovat našim milovaným paním učitelkám, díky kterým můžeme být součástí tohoto projektu a získávat úžasné zkušenosti.
Druhá polovina naší skupiny plánuje výlet na sever Polska. Všechna místa nejsou dosud obsazená.
Pokud byste někdo ze druhých nebo třetích ročníků měli zájem, hlaste se buď u Mgr. Dvorské nebo Mgr. Boháčikové.
Za tým projektuThe Pattern of Longevity
Emma Herzogová z 3. DAZT

Go to top