zubari soutez

Ve dnech 16. a 17. ledna 2018 se na VOŠZ a SZS v Ústí nad Labem uskutečnil druhý ročník soutěže v modelovacích technikách „Ústecký dent“. Do Ústí se sjelo několik desítek žáků a učitelů ze zdravotnických škol z celé ČR a nechybělo ani zahraniční zastoupení v podobě dvou studentek z Berlína.
V soutěžních disciplínách hodnotila odborná porota kresbu žvýkací plochy prvního horního moláru, modelaci druhého dolního premoláru a prvního dolního moláru. Vyhodnotit nejlepší práce nebylo ani tento rok snadné. Většina kreseb i modelací byla na vysoké úrovni. První místo v kresbě i modelaci získala Olga Ryglová ze SŠZ a VOŠZ Nymburk. Další ocenění si odvezli soutěžící z Českých Budějovic, Prahy a Karlových Varů. V pořadí škol zvítězil rovněž Nymburk. Naši dva zástupci vybojovali pro školu úctyhodné 6. místo ze 14 zúčastněných. Sabina Sehnalová byla v obou disciplínách 9 a Martin Nantl 14 z 27 účastníků.
Vzhledem k příznivému hodnocení a ohlasu účastníků doufáme, že tento ročník nebyl posledním.
Za odborné vyučující Mgr. Markéta Hrušková