som

5. dubna 2018 proběhl na SZŠ a VOŠz E. Pöttinga a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Olomouc jedenáctý somatologický den pro žáky prvních ročníků zdravotnických asistentů a asistentů zubních techniků. Zúčastnilo se 35 žáků v 21 družstvech z Olomouce, SZŠ Prostějov, SZŠ Šumperk, SZŠ Hranice, SZŠ Ústí nad Orlicí a SZŠ Břeclav. Výběr soutěžních témat byl pestrý – soustava kosterní, soustava oběhová; krev; soustava dýchací; ústrojí sluchové; ústrojí zrakové, soustava trávicí; soustava pohlavní a CNS. Soutěžící hodnotila nejen 9členná porota v čele s Mgr. Lucií Přikrylovou, ale také studentská porota a publikum.
Po nelehké poradě členů poroty byla udělena:
Cena pro absolutního vítěze, Cena studentské poroty, Cena publika a Cena za nejlepší prezentaci Pavlíně Vyčítalové za prezentaci s názvem Krev (Ústí nad Orlicí)
Cena za nejlepší prezentaci: 1. A ZA Csóková Michaela, Teclová Viktorie – Ucho (Olomouc)
Cena za nejlepší prezentaci: 1. B ZA Gavlasová Nikol, Hrdličková Tereza – Kožní systém (Olomouc)
Cena za nejlepší prezentaci: 1. C ZA Matejíková Simona, Lančová Lenka – Těhotenství a porod (Olomouc)
Cena za nejlepší prezentaci: 1. DAZT Revayová Dominika – GIT (Olomouc)
Cena za nejlepší prezentaci: Šubrtová Aneta, Kořalková Běla – Vylučovací soustava (Šumperk)
Cena za nejlepší prezentaci: Phung Hong Nhung, Tajovská Lucie – CNS (Břeclav)
Cena za nejlepší prezentaci: Ptáčník Petr - Krev (Prostějov)
Cena za nejlepší prezentaci: Talachová Marcela – Obaly srdce (Hranice)

Za klidný průběh celého dopoledne děkuji panu řediteli a celému vedení školy, vyučujícím somatologie za precizní přípravu (Mgr. E. Pospíšilové, Mgr. E. Hejnarové, Mgr. A. Spáčilové a Mgr. L. Přikrylové), soutěžní porotě, soutěžícím a současně Nadačnímu fondu SZŠ a VOŠz, Krajskému úřadu Olomouckého kraje, Magistrátu města Olomouce a K + S CZECH REPUBLIC a.s. za hodnotné ceny pro vítězná družstva a všechny ostatní účastníky.

V Olomouci 5. dubna 2018 Za předmětový tým SOM a ETI Lenka Slezáková