pp20182

Kdo? Žáci 4. A a 4. B ze ZŠ Heyrovského a studenti 3. B ZA a 3. C NA
Co? První pomoc při zlomeninách končetin a luxacích. Ošetření krvácení a popálenin. Kardiopulmonální resuscitace. První pomoc při epileptickém záchvatu. Přivolání pomoci. Poslech srdce. Pyramida výživy.
Kdy? 8. října
Kde? V kapli naší školy
Jak? Jirka okomentoval KPR: „Ta masáž srdce je veliká dřina. Asi bych nevydržel ani 5 minut.“
Viki nám sdělila zážitek s poraněním nohy: „Já jsem měla zvrtnutý kotník, moc mě to bolelo. Maminka mi nohu zavázala. Teď už vím, že mi ji máma musí příště i chladit a dat na polštářek.“
Holčičky ve skupince celou první pomoc zhodnotily: „ Nejlepší bylo stanoviště, kde jsme masírovaly srdce. Pak nás bavilo vázání popálené ruky a poslouchání srdíčka. Jako boxerky jsme si připadaly se zavázaným nosem. Nám se u vás líbilo, máte pěknou školu.“