víden

Koncem listopadu jsme se spolu s ostatními žáky, kteří se u nás na škole učí němčinu, vydali poznat vánoční Vídeň. V doprovodu paní učitelek M. Hessové, A. Svozilové a A. Spáčilové a také šikovné paní průvodkyně. V autobuse nás paní průvodkyně navnadila videem o Vídni a poté jsme dojeli na naši první zastávku a tou byl zámek Schönbrunn. Počasí nám nepřálo, ale i přesto jsme si prohlídku zahrad užili. Potom nás autobus převezl do centra Vídně a my se vypravili kolem Staatsoper a Albertiny na Stefansplatz, kde jsme vedle krás historického centra Vídně poznali i kouzlo místních kaváren. Odtud jsme pěšky, už bez deště, došli přes Hofburg a Marientheresienplatz až k radnici, kde jsme nasáli atmosféru vánočních trhů. V pět hodin nás, už unavené, čekala jen cesta domů, kdy jsme padli do autobusu a usnuli. Výlet byl super a užili jsme si to, určitě bychom jeli znovu!
Natálie Kruttová, 3.C