staze

Dne 4. 12. se uskutečnila pro studenty VOŠ studijního oboru všeobecná sestra prezentace možností praxe a stáže v zahraničí. Pobyt v zahraničí je vždy velkou zkušeností v rámci dalšího studia, a co se týče pracovní kariéry, představuje stáž či praxe velkou jazykovou a pracovní hodnotu.

Německo
Během studia na naší škole mají studenti možnosti zúčastnit se odborné třítýdenní praxe v zařízeních podnikatelské skupiny Victor´s. Od roku 2012 do nynější doby možnosti vyjet na praxi do Německa využilo 18 studentů, kteří absolvovali stáže v Norimberku nebo hlavním městě Berlíně. Možnost odborné praxe v zahraničí studenti hodnotí kladně a vždy se vrací s novými zkušenostmi a zážitky.

Do třetice všeho dobrého

Co takhle strávit léto v nádherném velkoměstě? Já jsem si další možnost vykonávat letní praxi v Berlíně samozřejmě nenechala ujít. Letos v červenci jsem strávila další 3 týdny v krásném domově pro seniory (Rezidence Ambiente) a opět jsem byla velmi spokojená. Personál už mě dobře zná, takže vztahy na pracovišti byly velmi přátelské. Kolegové mi pomáhali s náplní mé práce, ale i s jazykem. Po praxi jsem měla dostatek času na cestování a objevování krás německého hlavního města. Určitě všem studentům vřele doporučuji, je to úžasná zkušenost do života.

Martina Čalkovská – studentka 3. ročníku oboru VS

Itálie
Další přidanou hodnotou studia na naší škole jsou roční pracovní stáže, které mohou absolventi VOŠ oboru všeobecná zdravotní sestra vykonat v Evropském onkologickém institutu IEO v italském Miláně. Tato stáž je nejen příležitostí získat specializaci v ošetřovatelství onkologicky nemocných pacientů, zdokonalit se v italském jazyce a načerpat cenné pracovní zkušenosti z mezinárodního prostředí, kterým onkologický institut bezesporu je. Evropský onkologický institut IEO dále nabízí studentům VOŠ s dobrou znalostí italského jazyka možnost vykonat v Miláně odbornou praxi v průběhu studia. Pro studenty i absolventy jsou organizovány výlety, kulturní a sportovní akce a kurzy italského jazyka a konverzace.


Za PT CIJ Mgr. Alena Pavelková a Mgr. Martina Pračkeová

Go to top