erasmus1

Dne 20.března 2019 do Olomouce přijely dvě zahraniční skupiny studentů a učitelů, jedna dorazila z polského města Grudziadz a druhá skupina přiletěla ze sicilského městečka Nicosia. Obě výpravy přijely, aby strávily sedm dnů na střední zdravotnické škole v Olomouci. A nejen tam.
Studenti a učitelé všech tří středních škol jsou zapojeni do projektu Erasmus+ s názvem Vzorec dlouhověkosti. Tento název naznačuje náplň projektu, a tím je zdravý životní styl vedoucí k dlouhému věku. Setkání v Olomouci bylo v pořadí třetím a posledním setkáním, ve kterém se studenti seznamovali se zásadami zdravého stravování, s nutností fyzického pohybu a mentálního odpočinku. V učebnách zdravotnické školy proběhly workshopy, ve kterých si studenti i učitelé vyzkoušeli uvařit zdravou svačinku, zkusit si spočítat BMI nebo zpracovat téma různých onemocnění a jejich příčin.
Ale nejen práce byla náplní těchto sedmi dnů. Hosté z obou zemí spolu s jejich hostiteli zavítali na hrad Bouzov a okusili vynikající čokoládu v malé soukromé čokoládovně v Troubelicích. Šli si také zasportovat do sportovního centra Nutrend World a zacvičili si jógu. Téma zdravého životního stylu bylo primárním účelem celého projektu, ale druhým, a neméně významným cílem těchto projektů je poznávat nové kultury, nové země, poznávat jiné odlišné způsoby života, a tím se naučit respektovat jiné kultury a jiné způsoby života.
Všichni si březnový týden velmi užili. Odvezli si spoustu nových zážitků, nových přátelství a plno nových informací o zdravém životním stylu.