cesko

9. května 2019 se ve Smetanových sadech sešli žáci základních a středních škol Olomouckého kraje, aby u příležitosti Dne Evropy prezentovali jednotlivé státy EU a zároveň připomněli blížící se volby do Evropského parlamentu.
Třída 3.B ZA se představila ve stánku České republiky, pro školáky byly připraveny vědomostní kvízy z české historie a pro starší účastníky kvíz se sportovní tematikou. Mezi nejoblíbenější aktivity patřilo jako obvykle malování vlajek na obličej. Studentky 3.B vystoupily s krátkým programem i na pódiu a za své vystoupení sklidily zasloužený aplaus. Při hodnocení stánků a vystoupení se třída umístila ve třetím pořadí a nejaktivnější žáci si domů odnesli pěkné ceny.
“ Akce se nám moc líbila, užily jsme si super atmosféru, vystoupení i koncerty,“ zhodnotily účast naší školy Eliška Petřeková a Helena Kratinová, žákyně 3.B ZA.
Za PT OBN,DEJ Hana Rajnohová