zachranar

Ve dnech 23. – 26. 5. se konala prestižní mezinárodní soutěž Rallye Rejvíz 2019. Záchranáři a lékaři z celé ČR a dalších tří států zde poměřovali své dovednosti a znalosti v poskytování přednemocniční neodkladné péče. Pod záštitou a za podpory ČČK Olomouc se této soutěže zúčastnili studenti oboru DZZ Michal Mádr a Nikola Vincibrová. Vytvořili jsme tým spolu se dvěma studenty 2. ročníku oboru zdravotnický záchranář z FZV UP Jaroslavem Zavadilem a Tomášem Večeřou. Během soutěže nás čekala řada nelehkých úkolů, jako například pád rogalisty při přistání, řešení nehody linkového autobusu se zraněním 12 osob, napadení hostů v penzionu, akutní astmatický záchvat s následnou zástavou oběhu. Dále jsme řešili celou řadu akutních stavů. Během úkolů jsme si vyzkoušeli i spolupráci s PČR a složkami IZS. V konečném výsledku jsme se umístili v hlavní kategorii národních posádek RZP na 8. místě z 21 týmů a ve své podkategorii RZP Freestyle, která nebyla oficiálně hodnocena pro menší počet účastnících se posádek obsadili 1. místo. Nikola Vincibrová se dále zúčastnila soutěže dispečerů ZZS Zlaté sluchátko, kde obsadila 10. místo z 21 soutěžících.
Michal Mádr, student 3. ročníku oboru DZZ