HANDY2

ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU PATŘIL VŠEM ŽÁKŮM DRUHÉHO ROČNÍKU A HANDICAPU
Dne 20. 6. 2019 si druháci všech oborů mohli vyzkoušet paralympijské sporty, prezentované studenty UPOL.
Všechna stanoviště byla zábavná a zajímavá, obzvláště basketbal na vozíku, který bavil skoro každého. Také jsme hráli curling, "fotbal" poslepu a sport podobný petanque. Tahle akce nám všem otevřela oči a v roce 2020 se s novým zájmem budeme dívat na oficiální paralympiádu.

25. - 26. 6. 2019
Dlouho očekávané akce "Den s handicapem" jsme se konečně dočkali. Už hned ráno se všichni cítili zvláštně, že budeme ve škole spát. Ale moc času jsme na to přemýšlení neměli, protože chviličku po "ubytování" nás učitelé vyhnali na dvůr školy. Tam nás čekal obávaný simulátor stáří. Do budoucna si starších členů budeme vážit mnohem více.
Po obědě a krátké pauze se zbývající členové akce vyjeli do Zoo Olomouc, aby svým vstupným podpořili opravu výběhů.
Po Zoo se už všechno seběhlo velmi rychle. Film, míčové hry, táborák a než jsme se mohli zorientovat, co se děje, vyděšené skřeky se rozléhali temnými chodbami školy.
Den s handicapem byl perfektní způsob, jak zakončit školní rok.
Děkujeme paní učitelce Mgr. Petře Kaduchové, třídním učitelkám a všem ostatním, co se zúčastnili organizace akce. Bez vás by to nebylo ono.
Budoucí druháci, těšte se!

Články vypracovala Monika Tvrdá, 2.A ZA

HANDY1