berlin

Dne 5. května v pozdních večerních hodinách jsme se vydali na náš zájezd do Německa. Cesta proběhla hladce a kolem osmé ranní hodiny jsme přijeli do Berlína, kde jsme strávili celé pondělí. Jako první jsme se vydali na Alexanderplatz, kde se nachází televizní věž Fernsehturm. Celý Berlín jsme tak mohli vidět z nejvyšší stavby v EU. Pěšky jsme se potom vydali navštívit část Nikolaiviertel, katedrálu Berliner Dom a bývalý přechod mezi východním a západním Berlínem – Checkpoint Charlie. Také jsme mohli vidět zbytky zdi, která Berlín kdysi rozdělovala na dvě už zmíněné části. Od náměstí Potsdammer Platz jsme přešli k ulici Unter den Linden. Mezi poslední památky, které jsme tento den navštívili, patřil také památník obětem Holocaustu a slavná brána Brandenburger Tor. A i když nám počasí tento den zrovna dvakrát nepřálo, tak jsme si ho moc užili.
Druhý den po snídani na hotelu jsme se vydali do Postupimi navštívit zámek Sansoucci s nádherným parkem. Také jsme se zde podívali do zámečku Schloß Cecilienhof a místní průvodkyně nám přiblížila průběh Postupimské konference, která zde probíhala. Zbytek našeho času v Postupimi jsme strávili na Kurfürstendamm, kde jsme se mohli jít podívat do obchodů a něco si nakoupit. Nakonec jsme se vrátili do Berlína, abychom mohli navštívit interaktivní muzeum DDR z dob východního Berlína.
Náš poslední den, tedy ve středu, jsme vstávali brzo, abychom mohli ještě před odjezdem do Drážďan navštívit budovu bývalého Říšského sněmu – Reichstag. Celou budovu jsme prošli až nahoru s průvodcem ve sluchátkách a zjistili jsme, že to brzké vstávání za to určitě stálo. V Drážďanech jsme si prošli jeho historické centrum a viděli několik památek jako například barokní kostel Frauenkirche, královský kostel – Hofkirche nebo také Zwinger, což je nejznámější komplex v Drážďanech. Zbytek času jsme mohli opět strávit podle vlastního uvážení a kolem páté odpolední hodiny jsme vyjížděli z Drážďan zpět do Česka.
Nakonec nám na zbytek zájezdu přeci jenom vyšlo krásné počasí a pořádně jsme si ho užili. Dozvěděli jsme se toho mnoho o historii, kultuře, ale také o životě v Německu.

Za účastníky zájezdu Magdaléna Polášková, 2.CZA

Go to top