usa

V rámci spolupráce mezi partnerskými městy Owensboro - Olomouc navštívila ve středu 2. října 2019 olomouckou střední zdravotnickou školu skupina studentů z Owensboro v Kentucky v USA. Studenty doprovázeli američtí koordinátoři studentské výměny a jejich čeští přátelé z Gymnázia v Olomouci - Hejčíně. Vzhledem k rozdílům v systému vzdělávání mezi oběma zeměmi bylo seznámení s českým zdravotnickým školstvím pro americké studenty atraktivní. Mohli si prohlédnout probíhající výuku v moderních specializovaných laboratořích i pro americké školství neobvyklé prostory památkově chráněné historické budovy Pöttingea. Interaktivnost, zkušenost i zábavu dodala této návštěvě možnost vyzkoušet si resuscitaci, kompenzační pomůcky a simulátor stáří.