studuj zdravku

IKAP

IKAP lobo barva

paso

Ve dnech 12.6. - 17.6.2022 se celkem 42 žáků z druhých ročníků (18 z 2. APS, 4 z 2. BPS a 20 z 2. CNA) zúčastnilo sportovně turistického kurzu v Pasohlávkách. Kurz probíhal v kempu Merkur a jeho okolí, v krásném prostředí Novomlýnských nádrží.
Areál kempu nabízí spoustu příležitostí pro sportovní vyžití. Během pěti dnů si žáci vyzkoušeli a zdokonalovali se v několika sportech-volejbalu, softballu, frisbee, kruhovém tréninku i v jízdě na paddleboardu. Jelikož je okolí kempu protkáno cyklistickými stezkami, ve středu žáci absolvovali cyklistický výlet kolem Horní (Mušovské) a Střední (Věstonické) nádrže.
V osobním volnu se mohli žáci věnovat míčovým hrám, plavání, hrám ve vodě nebo si zapůjčit šlapadla. Sportovní aktivity byly každý den proloženy soutěžemi a úkoly pro jednotlivá družstva. Pohybové pexeso, reprodukce textu, veršování, stavba dupla nebo elektrika prověřily sehranost týmu a schopnost vzájemné komunikace. Družstva byla na závěr kurzu dle počtu získaných bodů odměněna.
V průběhu kurzu bylo počasí proměnlivé, slunečno vystřídal déšť i bouřka. Ani náhlá změna počasí nic nezměnila na pozitivní náladě a žáci i instruktoři si kurz užili.

Za tým instruktorů Mgr. Iva Hupková

Go to top