Fulbright asistent ve výuce angličtiny

Naše škola požádala v loňském školním roce Fulbrightovu komisi o asistenta při výuce anglického jazyka. Naše žádost byla úspěšná a od září na naší škole působí čerstvý absolvent americké vysoké školy BA Matthew Robinson.
Věříme, že tento asistent v průběhu celého školníh roku 2015/2016 obohatí jazykové dovednosti a zvýší motivaci studentů všech ročníků při studiu angličtiny na naší škole.
Škola za asistenta neplatí, protože jeho pobyt v České republice je pokryt vládním stipendiem. Fulbrightův program je financován společně českou a americkou vládou.

matt

 

Školu navštívil rada pro tiskové a kulturní záležitosti Ray Castillo.

Dne 13.11. jsme na naší škole přivítali nezvyklého hosta, radu pro tiskové a kulturní záležitosti Americké ambasády v Praze, pana Ray Castillo. Nejprve pohovořil s panem ředitelem na téma zdravotnictví v ČR a přípravy našich studentů na jejich budoucí povolání. Poté našeho hosta přivítali studenti 4.ročníků v aule školy a měli jedinečnou možnost s ním diskutovat na téma Život diplomata Spojených států. Nakonec ho studenti provedli po budově školy. Pan Castillo nejvíce obdivoval moderní laboratoře oborů DFA a DZT a také kapli školy. Akce probíhala velice neformálně a studentům se velice líbila.

DIPLOMAT